Makaleler » Blog » En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?
resimKonu
 

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

“En iyi su arıtma cihazı hangisi?” sorusu evine, ofisine, işyerine su arıtma cihazı almak isteyen kişiler için akıllarını meşgul eden, kişileri günlerce bu soruyla tedirgin edip araştırma yaptırtan bir sorudur. Evde, iş yerinde kısaca alacağımız hangi yer olursa olsun, kullanım için en iyi su arıtma cihazını seçmek kolay bir iş değildir. Su arıtma cihazları her gün birçok reklam karşımıza çıkar. Tüm bu su arıtıcı markaları size saf, kaliteli, sağlıklı içme suyu vermeyi garanti eder ve kullanacağımız her alan için en iyi su arıtma cihazı hangisi konusunda daha fazla karışıklığa neden olur.

Doğru su arıtıma cihazının seçilmesi, ailenizin, iş yeri çalışanlarınızın sağlığını ve refahını doğrudan etkileyebileceğinden önemlidir. Nihai kararınızı vermeden önce, listeye aldığınız su arıtma cihazı marka ve modelleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

RO (Reverse Osmosis) Su Arıtma Sistemleri:

RO su arıtma sistemleri, ağır metaller, kimyasallar ve çözülmüş tuzlar gibi sudan çözünmüş tüm bu bileşenleri giderebilir. RO su arıtıcıları, ters ozmoz teknolojisini kullanır; burada su, yarı geçirgen bir membran içerisinden geçirilerek çözünmüş kirlilikleri giderir. Küçük gözenek boyut RO membranı, yalnızca su moleküllerinin geçmesine ve diğer kirleticileri reddetmesine izin verir.

UV (Ultraviyole) Arındırıcılar:

Bu tip temizleyiciler, mikropları, bakterileri, virüsleri ve diğer mikropları öldürmek için ultraviyole filtrasyon işlemi kullanmaktadır. Proses, sudaki mikroorganizmaları etkili bir şekilde öldürür. Bununla birlikte, UV filtrasyonu çözünmüş saf olmayan maddeleri sudan uzaklaştırmaz. Eğer bölgenizin suyunda herhangi bir çözünmüş saf olmayan madde bulunmuyorsa UV arıtıcıyı seçebilirsiniz. Bu işlem, elektrikli su arıtıcılarının mikroorganizmaları öldürmek için UV lamba kullanmasını gerektirir.

UF (Ultra filtreleme) Arındırıcılar:

UF su arıtıcıları, mikropları ve bakterileri sudan çıkarır. UF temizleyicileri, suyu arındıran bir ultrafiltrasyon membranı ile birlikte gelir. UF zarının gözenek boyutu RO zarından daha büyük ancak herhangi bir bakteri, virüs ve mikropların geçmesine izin vermiyor. Filtreleme işlemi elektrik gerektirmez. Bununla birlikte, UF Filtreleri çözünmüş tuzları ve ağır metalleri sudan uzaklaştırmaz.

TDS İçme Suyu Seviyesi:

Sudaki TDS seviyesini nasıl kontrol ediyorsunuz sorusuna gelirsek ise; içme suyunun TDS seviyesinin ölçülmesine yardımcı olan TDS metre mevcuttur. Sudaki TDS seviyesine bağlı olarak eviniz için uygun su arıtma cihazını seçebilirsiniz.

Depolama:

Sık sık elektrik kesintileri yaşanan bir bölgede yaşıyorsanız, daha yüksek depolama kapasitesine sahip bir su arıtıcısı seçmeniz gerekir. Yüksek bir depolama kapasitesine sahip bir su arıtma cihazı, elektrik yokluğunda bile güvenli ve temiz suya erişmenizi sağlar. İdeal en iyi su arıtıcısının 7-8 litrelik bir depolama kapasitesi vardır.

Su arıtma cihazı alırken temel faktörleri bilmek sizi en iyi su arıtma cihazını almaya yönlendirecektir. Böylece en iyi su arıtma cihazı hangisi diye araştırma yaparken bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası

Bursa su arıtma sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Arıtmamarket, sektörün önde gelen markalarını en iyi fiyat garantisi ile kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanımı sanayileşmenin ve şehirleşmenin artmasıyla büyük önem kazanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içerisinde bulunan tehlikeli ve zararlı organizmaları ortadan kaldırarak sağlıklı su tüketimine imkân veren teknolojik cihazlar olan su arıtma sistemleri, hem işyerleri ve ofislerde hem de evlerde kullanılabilen son derece pratik kullanıma sahip cihazlardır. Su arıtma Bursa firmaları arasında satış öncesi ve sonrası sunduğu hizmetlerle Arıtmamarket ön plana çıkan firmalardan biridir. Arıtmamarket sayesinde kent yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlardan birisi olan su arıtma cihazı gereksinimleri konusunda son derece fonksiyonel, kaliteli ve ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır