Makaleler » Blog » Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?
resimKonu
 

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

Su arıtma cihazları dışındaki damacana sular, pet şişe sular ve şebeke suyu gibi çeşitli sular günümüzde en çok tüketilen su türleridir. Peki, bu su çeşitlerinin vücudunuza verdiği zararlar hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz?

Su arıtma cihazları evimize gelene kadar kilometrelerce yol kat etmektedir. Musluklarımızdan akan şebeke suyu çeşitli faktörler; suya katılan klor, suyun musluklarımıza ulaşana dek beraberinde getirdiği diğer atık maddeler gibi nedenler ile pek de sağlıklı değildir. Çözüm olarak düşünülen paketlenmiş suların temizliği ise ülkemizde uzun yıllardır tartışma konusu haline gelmiştir. Pet şişeler ve damacanalar BPA içeren ürünlerdir. İnsan vücudu uzun süre BPA maddesine maruz kaldığında kanser, böbrek yetmezliği ve uzun vadede metabolik değişimler yaşamamıza sebep olmaktadır. Nasıl paketlendiği belli olmayan damacana ve pet şişeler sağlığımız için ciddi tehditler oluşturmaktadır.

Paketli hazır sular hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Peki, su arıtma cihazları sağlıklı mıdır? Su arıtma cihazları evinize gelen şebeke suyunu membran filtresi sayesinde zararlı mikroorganizmalar ve bakterilerden temizleyerek sizlere sağlıklı içme suyu sağlayan cihazlardır. Şebekeden gelen su arıtma cihazının içindeki filtre ve mebranlardan geçtikten sonra musluğumuza gelmektedir. Farklı teknolojiler ve prensiplerle çalışan pek çok su arıtma cihazı markası mevcuttur. Su arıtma cihazları sisteminde bulunan alkali veya post karbon filtreler sayesinde suya kaybettiği vitaminleri geri kazandıran sistemlerdir. Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı bir su arıtma cihazı seçerken dikkat etmeniz gerek 4 unsur:

En iyi su arıtma cihazı hangisidir?

Adım 1: Üreticisi güvenli midir?

ArıtmaMarket dünyanın önde gelen su arıtma sistemleri markalarını sizler için bir araya getirerek uygun fiyat garantisi altında sizlere sunmaktadır.

Adım 2: Su arıtımının kalitesini belgeleyen sertifikaları var mı? ArıtmaMarket sağlığınızı düşünerek dünyanın bu alanda en geçerli NSF, WHO, WQA gibi sertifikalarının sahip markaların ürünlerini sunmaktadır.

Adım 3: Satış sonrası da hizmet sunulacak mı?

ArıtmaMarket, satış sonrasında da tüm servis, soru,  istek ve ihtiyaçlarınızda 7/24 destek vermektedir. Özellikle yedek parça veya arıza durumunda kolaylıkla bizlere ulaşarak teknik destek talep edebilirsiniz.

Adım 4: Su arıtma cihazları teknolojisi sağlığımızı koruyor mu?

ArıtmaMarket sektörün öncü ve son teknoloji sistemlerini kullanan markaların ürünlerini en uygun fiyat garantisi altında kullanıcılarına sunmaktadır.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası

Bursa su arıtma sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Arıtmamarket, sektörün önde gelen markalarını en iyi fiyat garantisi ile kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanımı sanayileşmenin ve şehirleşmenin artmasıyla büyük önem kazanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içerisinde bulunan tehlikeli ve zararlı organizmaları ortadan kaldırarak sağlıklı su tüketimine imkân veren teknolojik cihazlar olan su arıtma sistemleri, hem işyerleri ve ofislerde hem de evlerde kullanılabilen son derece pratik kullanıma sahip cihazlardır. Su arıtma Bursa firmaları arasında satış öncesi ve sonrası sunduğu hizmetlerle Arıtmamarket ön plana çıkan firmalardan biridir. Arıtmamarket sayesinde kent yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlardan birisi olan su arıtma cihazı gereksinimleri konusunda son derece fonksiyonel, kaliteli ve ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır