Makaleler » Blog » Arıtma Cihazları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
resimKonu
 

“Arıtma cihazı” almadan önce “Arıtma cihazları suyu nasıl arıtır? Arıtma cihazlarındaki filtreleme sistemi nedir? Arıtma cihazları hangi özelliklere sahiptir?” bilmek gerekir. Su arıtma cihazları farklı filtre sistemleri içerir. Arıtma cihazına sahip olmadan önce mevcut ihtiyacınızı hangi ürün karşılıyor çok iyi bilmeniz gerekir.

Arıtma cihazı, suyun içindeki gerekli vitaminleri ve mineralleri koruyan bir sistemdir. Günümüzde su arıtma endüstrisinde çok sayıda üretici firma vardır. Bu firmaların hangisinin iyi olduğu, hangi standartların karşılandığı konusunda detaylıca araştırma yapmanız, cihazı satın aldıktan sonra yaşayabileceğiniz problemler açısından önem taşımaktadır.

 

Arıtma Cihazı

Arıtma cihazı, çeşitli koşullar altında suyun temizlenmesi ve geliştirilmesi için çeşitli işlemler sağlayarak suyunuzu arıtır. Arıtma cihazı size içme, pişirme, temizlik suyu gibi çeşitli alanlarda kullanmak için sağlıklı su sunar.

Hem arıtma cihazları hem de su arıtma filtreleri aynı mekanik prensiple çalışır. Arıtma cihazı sahip olduğu teknoloji ile ilk önce kirlenmiş olan ham suyu emer. Sedimanlardan mikroorganizmalara kadar değişen saf olmayan maddeleri filtreleyip daha sonra temiz su dağıtır.

Su arıtma yöntemlerine bağlı olarak arıtma cihazları şu şekilde ayrılabilir.

  • RO arıtma sistemi; çözünmüş katıları, arsenik, florür ve kurşun gibi metal parçacıklarını giderir. Kötü tat ve kokuya neden olan kimyasalları uzaklaştırarak suyun tadını ve kokusunu iyileştirir.
  • UV arıtma sistemi; suyla bulaşan hastalıklara, mikroorganizmalara, bakteriler, virüsler gibi patojenlere neden olan unsurları yok eden, kanıtlanmış bir teknolojiye sahiptir.
  • UF arıtma sistemi; suda bulunan zararlı kimyasalları ayırma kabiliyetine sahip ince bir tabaka malzemeden yapılmış bir zarın içi boş elyaflarını kullanır. Su, UF zarından beslendiğinde askıdaki katılar, bakteri ve virüsler UF membranında tutulur, sıkışır.
  • Aktif karbon arıtma sistemi; küçük parçalara bölünmüş bir karbon formudur. Aktif karbon, pestisitlere ve ağır metallere neden olan suda bulaşan hastalıkların çoğunu giderir.
  • Bir arıtma cihazı satın almak, sağlığınız için büyük değişim sağlayacak size sağlıklı su içmenin keyfini yaşatacaktır. Arıtma cihazı almadan önce ihtiyaç durumunuza göre ürünlerimizi incelemenizi önemle öneririz.
Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası

Bursa su arıtma sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Arıtmamarket, sektörün önde gelen markalarını en iyi fiyat garantisi ile kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanımı sanayileşmenin ve şehirleşmenin artmasıyla büyük önem kazanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içerisinde bulunan tehlikeli ve zararlı organizmaları ortadan kaldırarak sağlıklı su tüketimine imkân veren teknolojik cihazlar olan su arıtma sistemleri, hem işyerleri ve ofislerde hem de evlerde kullanılabilen son derece pratik kullanıma sahip cihazlardır. Su arıtma Bursa firmaları arasında satış öncesi ve sonrası sunduğu hizmetlerle Arıtmamarket ön plana çıkan firmalardan biridir. Arıtmamarket sayesinde kent yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlardan birisi olan su arıtma cihazı gereksinimleri konusunda son derece fonksiyonel, kaliteli ve ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır