Makaleler » Blog » Neden Su Arıtma Cihazı? Damacanaya Göre Avantajları Nelerdir?
resimKonu
 

Su Hayatımızdaki En Temel Yaşam Kaynağıdır

      Hayatımızda suyun önemi saymakla bitmez. İnsan yaşamını oluşturan temel yapı taşlarından biri olan su tüm canlılar için yaşamın temel kaynağıdır. Suyun bir insan için ne ölçüde önemli olduğu şuradan anlaşılabilir; Bir insan aç kalıp sadece su içerek ortalama 5 hafta yaşamını sürdürebilir. Ancak su içmediği taktirde 3-5 gün arasında hayatta kalabilir. Günümüzde su kaynakları hızla tükenmektedir. Bunun yanı sıra mevcut doğal ve yapay (barajlar) su kaynakları büyük ölçüde kirlenmeye ve hızlı sanayileşmenin ve atıkların etkisiyle insan sağlığına olumsuz yönde etki etmeye başlamıştır.

Sağlıklı Suyu Ne Kadar Sağlıklı Kullanıyoruz?

     İnsan yaşamının olmazsa olmazlarından birinin su olduğunu söylemiştik. Peki ya içtiğimiz suyu nekadar önemsiyoruz? Son yıllarda su konusunda insanlar çeşitli arayışlara gitmişlerdir , genel olarak bahsetmek gerekirse;

  • Sağlıksız plastik ve kanserojen madde içeren damacana suyu kullanımı 
  • Mevcut şebeke suyu kullanımı
  • Arıtma Suyu Kullanımı

İlk maddeye kısaca değinecek olursak; günümüzde damacana kullanımı oldukça fazladır. Sağlıklı su içmek isteyenlerin bu konuda yaptığı en büyük hatalardan biri damacana su kullanımı olmaktadır. Damacanaların en önemli malzemesi olarak kullanılan Bisphenol-A maddesi , damacanayı sağlam, uzun ömürlü yapsada , sağlıklı suyu sağlıksız hale getirmektedir. Özellikle depolama alanlarında (güneşe doğrudan temas etmese bile) kısa bir bekleme sürecinde evlerimize giren sağlıklı suyu kansorojen hale getirmektedir.

    Şebeke suyu kullanımı geçtiğimiz yıllarda birçok şehrimizde hala sağlıklı olarak kullanılıyordu , ancak yapılan araştırmalara göre artık şehirlerimizde akan ve evlerimizin musluklarına gelen sularında içerdiği; toprak, pas, kir, parazit, mikrop, virüs, plastik artıkları ve ağır metaller , evlerimize gelen suyunda içilemez olduğunun göstergesidir.

     Arıtma suyuna gelecek olursak , kaliteli ve sağlıklı su bilincinin toplumumuz açısından ne denli öneme sahip olduğunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu görüyoruz. Arıtma suyunun insan yaşamı için avantajlarını 3 madde içinde açıklayabiliriz;

  1. Sağlıklı suyun keyfini çıkartabilirsiniz: Sadece insan sağlığı için gerekli olan vitamin ve minerallerin , ağır metallerden ve birtakım parazit ve mikroplardan ayrıştırılmasını değil, aynı zamanda suyun gerçek saf halini keyifli bir şekilde bardağınızda yudumlayabilirsiniz.
  2. Damacana tüketim maliyetinden kurtulabilirsiniz: Malesef Türkiye'de damacana tüketimi çok fazla, malesef diyoruz çünkü damacana yapı malzemesi ve bekleme süresi sizin şebeke suyunuzdan daha masum değil. Üstelik yıllardır kullandığınız damacana maliyetleri arıtmalı sebil maliyetinden yada ev tipi su arıtma sistemlerinden daha ucuz değil! 
  3. Yemeklerinizi , çayınızı arıtma su ile yapın: Evinizde yaptığınız, yemeklerinizi, çayınızı , kahvenizi arıtmalı suyunuz ile yaptığınızda yaşam kalitenizi sadece bu ölçüde bile yükseltebileceğinizi bilin. Hatta sebze meyvelerinizi bile yıkayabilirsiniz!

Doğal su konusunda en iyi olan şehirlerimizden biri Bursadır. Ancak son yıllarda sanayileşme ve şehir atıkları ile içme sularının yapısı büyük ölçüde bozulmuştur.Bursa su arıtma konusunda oldukça bilinçlenmeye devam ediyor.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası

Bursa su arıtma sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Arıtmamarket, sektörün önde gelen markalarını en iyi fiyat garantisi ile kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanımı sanayileşmenin ve şehirleşmenin artmasıyla büyük önem kazanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içerisinde bulunan tehlikeli ve zararlı organizmaları ortadan kaldırarak sağlıklı su tüketimine imkân veren teknolojik cihazlar olan su arıtma sistemleri, hem işyerleri ve ofislerde hem de evlerde kullanılabilen son derece pratik kullanıma sahip cihazlardır. Su arıtma Bursa firmaları arasında satış öncesi ve sonrası sunduğu hizmetlerle Arıtmamarket ön plana çıkan firmalardan biridir. Arıtmamarket sayesinde kent yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlardan birisi olan su arıtma cihazı gereksinimleri konusunda son derece fonksiyonel, kaliteli ve ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır